Time Programme Name Presenter
00:00 The Mellow Show Gary Ziepe
02:00 East Yorkshire Nights East Yorkshire Nights
05:00 Early Breakfast Tom Lakin
07:00 Breakfast Alex Dunn
10:00 Morning Mix Steve Redgrave
12:00 All Hit Lunch Chris Bibby
14:00 Afternoon Show Andy Donkin
16:00 Drivetime Robbie West
18:00 60's Vinyl Countdown Roger ‘Twiggy’ Day
20:00 The 90's Rewind Steve Lazenby
22:00 Beverley Country Peter Fairhead

Time Programme Name Presenter
00:00 Big Ones & New Ones Andy Henley
02:00 East Yorkshire Nights East Yorkshire Nights
05:00 Early Breakfast Tom Lakin
07:00 Breakfast Alex Dunn
10:00 Morning Mix Rachael Campey
12:00 The All Hit Lunch Chris Bibby
14:00 Early Afternoon Show Andy Donkin
16:00 Drivetime Robbie West
18:00 The Gold Show Peter Fairhead
20:00 The Folk Hour Max Roberts
21:00 Silver Surfers Club Lynne & Terry Wallis
22:00 Beverley Rock Robbie West

Time Programme Name Presenter
00:00 60's Vinyl Countdown Roger ‘Twiggy’ Day
02:00 East Yorkshire Nights East Yorkshire Nights
05:00 Early Breakfast Tom Lakin
07:00 Breakfast Alex Dunn
10:00 Morning Mix Rachael Campey
12:00 The All Hit Lunch Chris Bibby
14:00 Early Afternoon Show Andy Donkin
16:00 Drivetime Robbie West
18:00 Midweek Steve Eccles
20:00 The Interactive 80's Show Andy & Gemma
22:00 Pandora's Box Nick & Ian
23:00 Show Talk James Watt

Time Programme Name Presenter
00:00 Gene Pitney & Friends Rodney Collins
01:00 Showtime Jo & Ryan
02:00 East Yorkshire Nights East Yorkshire Nights
05:00 Early Breakfast Tom Lakin
07:00 Breakfast Alex Dunn
10:00 Morning Mix Neil Rudd
12:00 The All Hit Lunch Chris Bibby
14:00 Early Afternoon Show Andy Donkin
16:00 Drivetime Robbie West
18:00 Thursday Night Fixture Simon Bromwich
19:00 Rock & Roll Hour Dave Harper
20:00 Pure Blues Roy Woodcock
21:00 World of Reggae Nic Gough
22:00 Themeology Cliff Baillie
23:00 Noughties at Night Simon Bromwich

Time Programme Name Presenter
00:00 Naughties at Night Simon Bromwich
01:00 Mystery Top 40 Paul Baker
02:00 East Yorkshire Nights East Yorkshire Nights
05:00 Early Breakfast Tom Lakin
05:00 Breakfast Alex Dunn
10:00 Morning Mix Dave Fewster
12:00 The All Hit Lunch Chris Bibby
14:00 Early Afternoon Show Andy Donkin
16:00 Drivetime Robbie West
18:00 The Throwback Chart Alex Dunn
20:00 Friday Night In Adam Smith
22:00 Friday Night Shuffle Lee Templeman

Time Programme Name Presenter
00:00 Cheese n Crackers Rob Beezley
02:00 Retro Radio Show Andy Henley
04:00 Mellow Moments Andy Saunders
06:00 Weekend Early Breakfast Amy Bury
08:00 Weekend Breakfast Dave Fewster
10:00 Saturday Live Andy & Nigel
12:30 It's Saturday Simon Barrett
14:30 The 3 o'clock Kick Off Simon Bromwich
18:00 Real 70's & 80's Show Phil Butler
20:00 Big Soul Party Rob Langley
22:00 Big Saturday Night Party Lee Templeman

Time Programme Name Presenter
00:00 Old Record Club Steve Bishop
02:00 WorldMix Rupert Palmer
04:00 Rodney at the Weekend Rodney Collins
06:00 Weekend Early Breakfast Gemma Wilkie
08:00 Music & The Spoken Word The Tabernacle Choir
08:30 In Touch Terry Wallis
09:00 Sunday From Nine Les Smith
10:00 Sunday Assortment Dave Hudson
12:00 Sunday Lunch with Amy Amy Jibson
14:00 The Sunday Show Ian Clennan
16:00 Eighties Playback Rob Langley
18:00 Gene Pitney & Friends Rodney Collins
19:00 World of Music John Brien
20:00 Jazztastic Roy Woodcock
21:00 Classical Choice Richard Gray
22:00 Rodney on the Radio Rodney Collins